SelimAkoguz

Yönetici
Yönetici
Genel Moderatör
Yazar Ekibi Lideri
Onaylı Satıcı
Sunucu Sahibi
Tepki
104
Minecraft dünyanın en çok satan oyunudur ve oyuncular arasında değişiklik olması için Mojang oyuna her oyuncunun kendine özel skin ekleme özelliğini getirdi. Bu özellik sayesinde isterseniz sevdiğiniz birinin skinini kullanabilir, arkadaşlarınız ile bir takım oluşturup hepiniz aynı skini kullanabilir, sevdiğiniz bir kurgusal karakterin skinini kullanabilir veya kendinize ait bir skin oluşturabilir ve herkesten farklı olabilirsiniz.
Bu konumuz da Minecraft skin nasıl değiştirilir bunu bilmeyenler için bir rehber hazırladım.
Anlatacağım rehber orjinal Minecraft Launcher'ı olanlar için geçerlidir.

Adım 1:
İlk olarak yüklediğimiz Minecraft Launcher'ı açalım.
Ekli dosyayı görüntüle 953
Adım 2:
Üstteki menüler kısmından Ciltler menüsüne giriyoruz ve "+" simgesinin bulunduğu Yeni cilt yazısına tıklıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 954
Adım 3:
Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Minecraft Skinini seçiyoruz. Eğer ki skin indirmediyseniz veya nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız
isimli konumuza giderek en çok indirilmiş olan skinlerden seçebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 955
Adım 3:
Açılan pencerede indirmiş olduğunuz skinin bulunduğu dosya konumuna giderek skine tıklıyorsunuz ve seçip sağ aşağıda bulunan Aç yazısına tıklayacaksınız. Tıkladıktan sonra skininiz Launcher'a gelecek ve sağ alt kısımdaki Kaydet ve Kullan kısmına tıklayarak Skininizi aktif edeceksiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 955
Adım 4:
Artık skininizi hesabınıza kurdunuz ve bu sayede ister tek oyunculu da ister çok oyunculuda skininiz ile başkalarına hava atabilir ve diğer kişilerden farklı görünebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 956

Türkiye'nin Oyuncu Forumu Plays.Gen.TR tüm kullanıcılarımıza iyi forumlar diler.

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar