SelimAkoguz

Yönetici
Yönetici
Genel Moderatör
Yazar Ekibi Lideri
Onaylı Satıcı
Sunucu Sahibi
Tepki
104
Minecraft survival oynamak oldukça zevklidir ama bunu tek başına yapmak zaman zaman sıkabiliyor ve arkadaşlarınız ile beraber oynamak isteyebiliyorsunuz. Beraber oynama arzunuzu sunucularda gerçekleştirirseniz tam olarak zevk alamamanız mümkün işte bu zamanlarda Hamachi gibi uygulamalar ile kolay bir şekilde arkadaşlarınız ile ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.
ADIM 1/Hamachi Kurulumu
İlk olarak Hamachi'yi bilgisayarınızı kurmalısınız. Yüklemek için sitesindeki Download Now butonuna tıklayınız. Bilgisayarınıza Hamachi kurulum dosyası inecektir. İndikten sonra hamachi.msi adındaki kurulum dosyasını açınız.
Türkçe dilini seçtikten sonra Next'e tıklayınız.
Ekli dosyayı görüntüle 471
Ardından lisans sözleşmesi şartlarını okudum ve kabul ediyorum kutucuğuna tıklayıp İleri butonuna tıklayınız.
Ekli dosyayı görüntüle 472
Bu işlemi yaptıktan sonra kurulum başlar.
Ekli dosyayı görüntüle 473
Kurulum bittikten sonra Hamachi'yi Başlat kutucuğunu işaretleyip Sonlandır'a tıklayınız.
Ekli dosyayı görüntüle 474
ADIM 2/HAMACHİ AĞ OLUŞTURMA
Hamachi açıldıktan sonra Yeni Bir Ağ Oluştur'a tıklayınız.
Ekli dosyayı görüntüle 475
Açılan sekme de Ağ kimliği ve bir şifre oluşturup onu doğrulamanızı istiyor. Onları unutmayacağınız şekilde belirleyiniz çünkü bu bilgileri ağı oluşturduktan sonra arkadaşınıza vereceksiniz. Arkadaşınız ise sizin kurduğunuz ağa girmek için Mevcut bir ağa katıla tıklayıp oradan belirlediğiniz ağ kimliği ve parolayı girecektir ardından aynı ağa aktarılacaksınız.
Ekli dosyayı görüntüle 476
ADIM 3/SON İŞLEMLER
Minecraft'ınızı açınız. Açtıktan sonra ise sunucuyu kuracak kişi Tek oyunculudan dünya ayarlarını yapıp dünya oluştursun.
Yerel ağda paylaşa tıklasın ve açılan yerden Yerel ağ dünyası başlata tıklasın.
Ekli dosyayı görüntüle 477
Ekli dosyayı görüntüle 478
Sunucu şuan da açılmıştır. Şimdi arkadaşlarınız nasıl girecek onu anlatalım.
Hamachi'ye giriniz ve ok ile gösterilen adrese sağ tıklayıp kopyalayınız.
Ekli dosyayı görüntüle 479
Sonra size yerel ağ dünyası başlat dediğinizde verilen portu ip adresinin sonuna : koyduktan sonra yazınız. Örnek: 25..*.239:59064Ekli dosyayı görüntüle 480
Bu çıkan 25..*.239:59064 ip adresini arkadaşınıza yollayınız ve çok oyunculu kısmından verdiğiniz ip adresini girsin ve beraber oyununuzun tadına bakın.
Ekli dosyayı görüntüle 482

İyi forumlar.

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar